Burg Ravensburg Blaufränkisch Grosse Gewächs Dicker Franz
32,95 per fles
Een geweldige Blaufränkisch (Lemberger) van hoog niveau. Mooie paarsrode kleur. In de neus een mooie combinatie van zachtfrisse aroma’s van cassis en zwarte kers aangevuld vlierbes en een vleugje chocolade. De smaak zet soepel en elegant in maar eindigde diep en krachtig met mooie kruidige tonen. Rijpe tannines zorgen voor een mooie lange afdronk waarin ook de chocolade weer naar voren komt.
Beschrijving
Bij weingut Burg Ravensburg wordt al meer dan 770 jaar wijn verbouwd. De gunstige ligging, de mineraalrijke bodems en de bijzondere toewijding van de wijnmakers waren toen al de basis voor uitstekende wijnen en dat zijn ze vandaag de dag nog steeds!
De wijnmakerij Burg Ravensburg werd voor het eerst genoemd in een document in 1251 hierdoor is het een van de oudste wijngaarden wereldwijd. Wat zij hierover zelf zeggen is: “Wijn wordt hier eeuwen geteeld. Dit is ervaring waar wij op bouwen en een traditie die wij voortzetten.” De kwaliteit van de wijnen is komt vooral door de natuurlijke processen die ze aanvullen met moderne kennis. Dit omvat het met de hand plukken en een zorgvuldige selectie van alle druiven. Zacht persen en zoveel mogelijk afzien van pompprocessen.
VDP-Grosse Lage onderscheidt de hoogste kwaliteit Duitse wijngaarden. De locaties zijn afgebakend tot het exacte perceel. Hier rijpen de beste wijnen met een expressief karakter en met een bijzonder bewaarpotentieel. In het geval van deze Grosse Gewächs komen de druiven van het perceel Dicker Franz.
Wijn informatie
Land | |
---|---|
Streek | |
Druivenras | |
Inhoud | |
Producent | |
Afsluiting | |
Biologisch | |
Houtlagering | |
Smaakprofiel |